Google Reklam Verme

Google Reklamları ile istediğiniz bütçelerle ilk sayfada görünebilirsiniz. Google reklamı vermek size mutlaka yeni müşteriler kazandıracaktır. Etkin bir reklam yönetimi için bizi arayabilirsiniz… Web sitesi trafiğini ve satışları artırmak için, arama sonuçlarının yanındaki Sponsorlu Bağlantılar bölümünde Google AdWords reklamları yayınlayın. Reklamlarınız Google’da görünür

Google reklam Müşteri çekersiniz Kullanıcılar, reklamınızı tıkladıktan sonra bir satın alma işlemi yapabilir veya sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir. Bizimle kimler çalışıyor 

Google Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Google reklamı verme denililince ilk akla gelen her ne kadar google ve facebook reklamları olsa da internet reklam çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yazımızda bu reklam çeşitlerine değinmeye çalışacağız. Sizlerden gelen yaratıcı, farklı ve pek bilinmedik metotlar olması halinde yazımızı güncellemeye gayret göstereceğimizi bilmenizi isteriz.

1. Banner Reklamları / Banner Reklamcılığı
Bu yöntem aslında hemen hemen tüm internet sitelerinde karşımıza çıkan klasik reklam verme stratejilerinden biridir. Hemen anlayabileceğiniz üzere ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerinin çeşitli bölümlerinde, içeriğinde tanıtım metinleri olan görselleri görebilirsiniz. Bunlar reklam verilecek olan web sitesinin izin verdiği alanlara, izin verilen ölçülerde yerleştirirler. Bu şekilde banner reklamlar verebilmek için site sahipleri ya da içerik editörleriyle iletişime geçmelisiniz. Fiyatlandırma olarak ilgili web sitesinin trafiği, ziyaretçi kitlesi, reklam vermek istediğiniz banner alanına göre farklı ücretler talep edilebilir.
2. Google Reklamları / Google Adwords Reklamlar
 
Google Adwords reklamı Google’ı ziyaret ettiğinizde üst sıralarda yer alan ve sol alt kenarlarında reklam ibaresi bulunan ücretli reklamlardır. Bu tarz google adwords reklamları en üstte olduğu gibi yine sayfanın alt tarafında ya da sağ bölümünde sponsorlu bağlantılar şeklinde de gösterilebilir. İternet reklamı vermekisteyen herkesin merak ettiği ve denemek istediği bir yöntemdir google adwords reklamları. Fiyatlandırma konusuna değinecek olursak google’da birinci sıraya çıkmak istediğiniz kelimenin rekabet düzeyi önemlidir. Buradan da anlaşılacağı gibi google adwords reklamlarında sabit bir fiyat olmamakla birlikte, fiyatlandırma tamamen google ana sayfada yer almak istediğiniz kelime seçiminizle alakalıdır.
 
3. Sosyal Medya ReklamlarıSosyal medya reklamları dendiğinde ilk akla gelen facebook reklamları olacaktır istisnasız. Ancak bunun yanı sıra instagram reklamı, pinterest reklamı, twitter reklamı da vermeniz mümkündür. Sosyal medya reklamlarında da durum yine google adwords reklamlarında olduğu gibi içeriğin gösterim yapılacağı kitleye fiyatlar değişkenlik gösterebilmektir.

5. Mailing Kampanyaları

İşletmenizin müşterilerine ait elinizde bulunan mail hesaplarına çeşitli dönemlerde işletmenizle alakalı kampanyalar/yeniliklerden bahsederek onlarla daha interaktif bir ilişki kurup marka bilinirliğinizi arttırabilir ve internet reklamı anlamında yaptığınız çalışmalara katkı sağlayabilirsiniz. Çok yüksek bir dataya sahipseniz mailing kampanyalarınızı firmalar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.6. Online Pr Çalışmaları / Haber Reklam

Online pr çalışmaları internette dolaşırken gördüğünüz ancak karşınıza reklam değilmiş gibi çıkan içerik çalışmalarının bütününü kapsar. Genellikle blog ve haber sitelerinde sıradan bir içerikmiş gibi okuduğumuz bazı yazılar bu tarz reklamlara ait en bilindik örneklerdendir diyebiliriz.

7. Link Satın Alma

Yüksek PR’lı sitelerden link satın almak yani kendi sitenize yönlendirme yapılmasını sağlamak sitenizin ziyaret oranlarını ve google’da popülerliğini arttırarak google’da üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Her site ile iletişime geçip bunu yapmak yerine bir çok site ile çalışıp size bu anlamda hizmet verecek firmalar bulunmaktadır. İnternet de link satan firmalar diye arattığınızda bunlardan bir kaçına ulaşabilir ve kendi kararınızı verebilirsiniz.8. Seo Optimizasyonu

Seo optimizasyonu ve seo ile sitenizi google’da üst sıralara hatta google’da birinci sıraya çıkartmak mümkündür. Ancak bu durum ciddi bir çalışmayı gerektirir ve sonucunda kimse size garanti veremez. Bu nedenle google seo çalışmalarını detaylı olarak farklı bir yazımızda tekrar ele alacağız.Bu yazımızda internet reklam paketleri adı altında çeşitli firmaların reklam verenlere sunduğu internet reklamcılığı nın öne çıkan reklam verme yöntemlerinden kısaca bahsettik. Bu anlamda sizlerin de bize önereceğiniz ya da eklemek istediğiniz internet reklamı verme metotları varsa lütfen bu başlık altında paylaşınız.

google reklam

1 thought on “Google Reklam Verme

Bir cevap yazın