Google reklam Verme Fiyatları

Google Ads reklam Verme Ücretleri

Bir işletmeniz var veya bir sektörde hizmet vermek istiyorsanız google reklamları verebilirsiniz. En düşün ödemesi günlük 14 ₺ olan google ads reklamı günlük 50 ₺, 100 ₺, 500 ₺ gibi rakamlara çıkararak geri dönüşüm alabilirsiniz. Bazı sektörler ciddi reklabet istediği için fiyatlar değişiklik gössterebilmektedir. Aylık belirli fiyatlara google ads kampanyaları yaparak sektörünüze göre 1,000 ₺, 2.000 ₺, 3.000 ₺, 4,000 ₺ ödeyerek reklamlardan yararlanabilirsiniz. Google Ads fiyat, Google’in arama motorunda sunmuş olduğu bir reklam platformudur. Google Ads, son zamanlarda gelişen teknolojik ve dijital dönüşüm ile birlikte son derece önemli bir hale gelmiştir. Google, gelişen ve değişen dünya trendlerine uyum sağlayarak, 24 Temmuz 2018 tarihi itibariyle yeni ismi olan Google Ads ile reklam verenlerin karşına çıkmıştır. Google AdWords ücreti, kelime reklamlarından daha çok, arama ağı reklamları üzerine yoğunlaşmaya başlamıştır. Bu değişim ile kelime motoru kavramından sıyrılıp, birçok reklam ağı ve kampanya türlerini içerisinde barındırmaya başlamıştır.

Google reklam Verme Fiyatları

Ads Reklamı Vermek İçin Ne Kadar Ödemeliyim?

Google ads için günlük bütçenizi siz belirleyebilirsiniz. 40 ₺ veya 500 ₺ arası günlük reklam ücreti manuel olarak ödeyebilirsiniz. Seo kelimesi, İngilizce olarak “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltımından oluşarak her iki şekilde de kullanılabilirken; Türkçe anlamı ise arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. Seo ads, firmaların ürün ve hizmetlerini, belli kurallar çerçevesinde üst sırada çıkması ve hedef kitleye en etkili şekilde ulaşmayı sağlayan bir reklam türüdür.

Google Seo Reklamcılığı fiyatları

Sektörünüz ile alakalı google aramalarında çıkan bazı seo kelimeleri ile reklama çıkabilirsiniz. reklam verenlerin Google üzerinde yaptığı arama sonuçlarını yakınlık düzeyine göre sıralar ve gösterir. Bu sonuçlar, reklam verenlere sunulmadan önce Google algoritmaları tarafından incelenir ve belli kriterlere göre süzgeçten geçirilir. Seoaracılığıyla birçok firma markalaşmış ve hedef kitlesine en etkili biçimde ulaşmayı başarmıştır. Seo, dünya genelinde yatırım getirisi en fazla olan dijital pazarlama stratejisidir. Arama motoru optimizasyonu, Gerekli ve düzenli yatırım ile 4-9 ay arası bir zaman içerisinde olumlu sonuçlar verebilir.

Google Reklam Fiyat

Son dönemde sürekli gelişim ve değişim halinde olan internet, kullanıcılarda birçok algının değişmesine neden oldu. Bunlardan en önemlisi, Google reklamcılığıdır. Google, son yılların en çok kullanılan ve en çok ziyaret edilen arama motorudur. Google reklam, özellikle son dönemlerde popülerliğini gün geçtikçe arttırmaya devam etmektedir. Bunun en önemli sebebi ise internet kullanan bireylerin %89’unun arama motoru olarak Google kullanıyor olmasıdır. Google reklamları ise kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; Google Adwords Reklamları ve Google Adsense Reklamlarıdır.

Google Adwords Reklamları

Günümüzde birçok reklam veren Google Adwords reklamları hizmetlerini kullanarak hizmet verdikleri kurumları tanıtmaktadır. Firmalar, Google Adwords reklamlarısayesinde reklamlarının en üst sırada yer almasını sağlıyor. Oluşturulan reklamlar, her ülke ve her bölgede görüntülenebilir durumda oluyor. Bunun yanında Google Adwords reklamları, hedef kitlesi, yaş aralığı ve cinsiyet gibi birçok demografik faktörleri de seçebilme avantajı sunuyor. Google ads reklamı verme ücretleri ne kadar?

Google Ads reklam verme

Google ads İçerik reklamları vererek adsanse reklamı alanların web sitelerinde reklamalrınız uygun makalelerin içerisinde yayımlanır. Google reklamlarının diğer seçeneği ise Adsense reklamlarıdır. Google Adsense reklamları ise, web sitesi olan bireylerin yayınladıkları içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan bir reklam türüdür. Adsense, belli bir sitede bulanan içerik ve siteyi ziyaret eden kullanıcılara göre reklam eşleştirmesi yapar; metin reklamlarını ve görüntüleri siteyle eşleştirir. Bu reklamları genellikle ürünlerini tanıtmak isteyen reklam verenler tarafından kullanır. Adsense reklamlarında, her reklam için farklı ücret ödenmektedir. Bu sebeple kazanacakları ücretler de her reklamda değişecektir.

Leave a Reply

Related Post