google görüntülü reklam verme

google görüntülü reklam verme

Google arama ağı reklamının yanı sıra görüntülü içerik reklamı da verebilirsiniz. Google arama ağı reklamı nasıl verilir, görüntülü reklam kampanyaları nasıl etkili bir hale getirilir. Görüntülü reklam verme teknikleri.

Reklamlarınızın görünebileceği 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir gruptur.

Google görüntülü Reklam Ağı‘ndaki siteler dünya genelindeki İnternet kullanıcılarının %90’ına ulaşır.* Görüntülü Reklam Ağı ile reklamlarınızı belirli bir içerik (“açık hava yaşam tarzı” veya “cnn.com” gibi), belirli bir kitle (“genç anneler” veya “yeni bir sedan satın almak isteyen kullanıcılar”), belirli bir konum ve daha fazlası için göstermek üzere hedefleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Görüntülü google reklam işleyiş şekli

Google Görüntülü Reklam Ağı, doğru kitleyi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hedefleme seçenekleri sayesinde mesajınızı stratejik biçimde, doğru yerde ve doğru zamanda potansiyel müşterilere ulaştırabilirsiniz. Aşağıda, hedeflemeden nasıl yararlanabileceğinize dair örnekler verilmiştir:

Kitlelerden yararlanarak yeni müşterilere ulaşın veya mevcut müşterilerle etkileşime geçin. Benzer kitleler ve pazardaki kitleler sayesinde, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı yüksek kullanıcıları hedefleyebilir, böylece yeni potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılarla yeniden etkileşime geçmek için, yeniden pazarlama listeleri gibi verilerden yararlanabilirsiniz.

Otomasyonla daha fazla dönüşüm sağlayın. Otomatik hedefleme, mevcut kitlelerinizi ve açılış sayfanızı temel alarak, yüksek performans gösteren kitleleri bulur. Böylece daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olur. Google Ads zaman içinde otomatik olarak optimizasyon yaparak hangi kitlelerin işinize yaradığını öğrenebilir. Otomatik teklif özelliği, yatırım getirisi elde etmenizi sağlamak için teklifinizi otomatik olarak ayarlar. Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, Google Ads’deki dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için otomatik hedefleme ve teklif verme özelliklerinin en iyi yönleriyle reklam öğelerini bir araya getirir 

Resimlerle kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik etme

Görüntülü Reklam Ağı sayesinde, ilgi çekici reklam biçimleri aracılığıyla kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı’nda yayınlayabileceğiniz bazı reklam türleri şunlardır:

  • Duyarlı Görüntülü reklamlar. Google Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam oluşturma işlemi, duyarlı reklamlar sayesinde kısmen otomatik hâle getirilmiştir. Bunları oluşturmak için reklam metninizi girmeniz, ardından resimlerinizi ve logonuzu eklemeniz yeterlidir. Google, reklamlarınızı optimize ederek performansı artırır. (Ayrıca resim kitaplığımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.) Hem yeni hem ileri düzey kullanıcılar, “yerel” reklamlar gösteren ve yayıncı sitesinin yazı tipiyle genel havasına uyum sağlayan duyarlı reklamlardan yararlanabilir. 
    • Not: Duyarlı Görüntülü reklamlar, Görüntülü Reklam Ağı için yeni varsayılan reklam türü olarak duyarlı reklamların yerine geçecektir. Yayınlanmakta olan duyarlı reklamlarınız varsa, bunları Duyarlı Görüntülü reklamlar olarak kaydetmeniz istenecektir.
  • Yüklenen resim reklamlar. Reklamlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için resim reklamlar oluşturup yükleyebilirsiniz. Reklamları, farklı boyutlarda resimler veya HTML5 olarak yükleyebilirsiniz. 
  • Etkileşim reklamları. YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’nda ilgi çekici resim ve video reklamlar yayınlayın. 
  • Gmail reklamları. Kullanıcıların gelen kutularının üst sekmelerinde, genişletilebilir reklamlar gösterilmesini sağlayın. 

Leave a Reply

Related Post

google reklam vermegoogle reklam verme

Google reklam verme için sizlere çözüm önerileri sunmaktayız, reklamınızı google reklam arama motorunda hizmet verdiğiniz kelimeler baz alınarak yerel düzeyde veya Türkiye genelinde vermekteyiz. Sizde firma veya hizmetinizin google arama