İnternet Reklamı Verme, Google Ads Reklamı Genel Google reklam fatura keser mi?

Google reklam fatura keser mi?

Google reklam fatura keser mi?

Bulunduğu yere bağlı olarak, işletmeniz için Vergiler veya Katma Değer Vergisi (KDV) geçerli olabilir. Ülkenizde geçerli olan vergiler bu makalede açıklanmaktadır. Başka bir ülkeyle ilgili bilgileri görmek isterseniz, yukarıdaki açılır menüyü tıklayın.

Katma Değer Vergisi (KDV) ve Google Ads durumu

Hesabınıza Google Ireland Ltd. tarafından hizmet verilir ancak fatura adresiniz Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkedeyse Google sizden KDV ücreti alamaz.

KDV’yi ülkenizde kendiniz hesaplamanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için yerel vergi kurumunuza danışın. Hesaplamanız gerekiyorsa, bu işlemi vergi danışmanınızın veya yerel vergi kurumunun yardımıyla gerçekleştirmelisiniz. Google size danışmanlık yapamaz.

KDV’yi kendi kendinize hesaplama

Google Ads maliyetleriniz üzerinden KDV tahsil edilmemişse, KDV’yi kendiniz hesaplamanız gerekiyor olabilir. Lütfen tavsiye almak için bulunduğunuz bölgedeki vergi dairesiyle iletişime geçin.

Aylık ekstreler

Temmuz 2018 itibarıyla, eski aylık faturaların yerini alan yeni aylık ekstreleri kullanıma sunduk. Bu ekstreler, daha önce faturalara eklenen tüm bilgileri içerir.

Güncellenmiş Google Ads aylık ekstreleri fatura değildir. Bu belgeler, üzerinde belirtilen dönem için faturalandırma etkinliğinin bir özetini temsil eder. Ekstreler hakkında daha fazla bilgi

Yeni aylık ekstrelerde vergi beyannamesiyle ilgili sorunuz olursa bulunduğunuz bölgede geçerli yasaları inceleyin veya tavsiye için vergi danışmanınıza başvurun.

Leave a Reply

Related Post

İnternet reklamıİnternet reklamı

internet reklamı, ürünlerinizin isimlerini yazınca google.com da birinci sayfada çıkmak istermisiniz. atahun medya olarak sizlerin reklamlarını google, facebook, yandex, bing, ask vb arama motorlarında birinci sayfaya çıkarmaktayız. müşteriler sizi aradığında