İnternet Reklamı Verme, Google Ads Reklamı Genel Etkili google reklam oluşturma

Etkili google reklam oluşturma

Etkili google reklam oluşturma

Google reklam vermenin ve geri dönüşüm sağlamanın en önemli yöntemi etkili bir googre reklamı açmaktır. Google reklamını verdiğiniz sektöre uygun bir şekilde hazırlar ve uzantıları ona göre ayarlarsanız geri dönüşüm daha iyi olacaktır.

Temel fikir: Reklamlarınızın coğrafi olarak nerede gösterilmesi gerektiği konusunda aklınızda bir harita oluşturun. Yer hedefleme, belirli yerlerdeki ve bu yerlerle ilgilenen insanlara ulaşmanıza yardımcı olur. Yer hedeflemeyle ilgili ipuçları ve en iyi uygulamalar için en kısa zamanda tekrar ziyaret edin.

Temel fikir: Otomatik teklif verme ile Google Ads sistemi teklifinizi otomatik olarak optimize etmek için verilerini kullanır. Bütçeniz genel harcamanızı denetler.

Çoğu yeni reklamveren en etkili yöntem olarak gördükleri otomatik teklif verme yöntemini kullanır. Örneğin:

  • Satış veya potansiyel müşteri gibi dönüşüm işlemlerini artırmak istiyorsanız, “Dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkarma” stratejisini kullanabilirsiniz.
  • Reklamlarınıza mümkün olduğunca fazla tıklama almak istiyorsanız “Tıklama sayısını en üst düzeye çıkarma” stratejisini kullanabilirsiniz.

Bütçenizi kullanarak ne kadar harcama yaptığınızı kontrol ettiğinizden, otomatik teklif vermede teklifiniz için maksimum sınır koymanız gerekmez. Bir sonraki adımda belirlediğiniz kampanyanızın ortalama günlük bütçesi, genel olarak yaptığınız harcamayı sınırlar.

Leave a Reply

Related Post