Google arama reklamları

google arama reklamları

Google arama ağı reklamları vermek müşterilerin sizi direkt iletişim numaranızdan araması anlamına gelmektedir. Google ads arama reklamları sadece mobil telefonlarda gösterilmektedir. Amaç sizin ürün veya hizmeti arayanların direkt sizi aramasını sağlamaktadır. Bu reklam türünde sizi arayanlara ürün veya hizmetiniz hakkında bilgi vererek iyi bir intiba sağlayabilirsiniz. Google reklamları Türkiye‘de hatta dünyada reklamcılık pazarında çok ön sıralarda yer almaktadır. Google arama ağı reklamları size hızlı geri dönüşüm sağlamaktadır.

Arama ağı reklamı nerelerde gösterilir?

Google arama reklamları

Anahtar kelimeleriniz bir kullanıcının aramasıyla alakalı olduğunda reklamlarınız Google arama sonuçlarıyla birlikte ve diğer arama sonucu sitelerinde gösterilebilir.

  • Google Arama Ağı siteleri: Reklamlar, Google Arama’da arama sonuçlarının üzerinde veya altında gösterilebilir. Bunun yanı sıra Google Play, Google Alışveriş, Google Görseller ve Google Haritalar’da (Haritalar uygulaması dahil) arama sonuçlarının yanında, üstünde veya altında gösterilebilir.

Arama Ağı’ndaki reklam türleri

  • Metin reklamlar, Dinamik Arama Ağı Reklamları ve yalnızca telefon araması üreten reklamlar: Arama Ağı’ndaki en yaygın reklam türleri. Bu reklamlar, arama sonuçları sayfasında “Reklam” veya “Reklamlar” etiketiyle gösterilir ve iş ortağı sitelerinde “Google Reklamları” şeklinde etiketlenmiş olabilir. Bu reklamlar, genellikle reklamverenlerin adres veya telefon numarası gibi işletme bilgileri eklemelerine olanak tanıyan reklam uzantıları ile birlikte gösterilir.
  • Alışveriş reklamlarıAlışveriş reklamları, satışı yapılan ürünleri gösterir ve bu ürünlere bağlantı oluşturur. Bunlar, “Sponsorlu” etiketiyle veya arama sonuçları sayfasında “Reklam” ya da “Reklamlar” “etiketiyle görünür ve iş ortaklarının sitelerinde “Google Reklamları” etiketine sahip olabilir.
  • Resim ve video reklamlar: Arama Ağı iş ortaklarının sitelerinde resim ve video reklam gösterilebilir.

Örnek

Partilerde çocuklar için yüz boyama hizmeti sunan bir işletmeniz olduğunu varsayalım. Reklam grubunuza “çocuk yüz boyama” anahtar kelime ifadesini ekler ve ardından Arama Ağı iş ortaklarını dahil etmeyi seçerseniz, bir kullanıcı “yüz boyama” yazdığında reklamlarınız bu iş ortaklarına ait arama sonuçları sayfasında gösterilmeye uygun duruma gelir.


https://support.google.com/google-ads/answer/1722047?hl=tr

Arama Ağı iş ortağı ekleme ve kaldırma

Arama Ağı için bir kampanya oluşturduğunuzda, Arama Ağı iş ortakları varsayılan olarak eklenir. Arama ağı kampanyası, binlerce farklı siteden gelen kullanıcı sorgusuna karşılık olarak gösterilebilir. Google Ads, Arama Ağı’nda reklamınızın gösterildiği web sitesiyle ilgili ayrıntılı bilgi vermez. Tüm Arama Ağı İş Ortağı web sitelerinin kapsamı dışında kalmayı seçmek için aşağıda yer alan mevcut bir Arama ağı kampanyasında iş ortağı ekleme veya kaldırma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Tüm Arama Ağı iş ortağı web siteleri Google politikalarına uymakla yükümlüdür. Arama Ağı için bir kampanya oluşturarak şirketinizin ilke ve itibarla ilgili tüm standartlarının politikalarımıza uygun olduğunu kabul edersiniz. Arama Ağı iş ortağı sitelerinden herhangi biri, belirtilen Google politikalarını ihlal etmesi halinde Arama Ağı’ndan kaldırılır.

Leave a Reply

Related Post